top of page
Szukaj

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej w plenerze?


Jak przygotować się do sesji?

Dzisiaj napiszę o tym, jak przygotować się do sesji zdjęciowej. Jeśli to Twoja pierwsza sesja zdjęciowa oto kilka rad.

Istnieje kilka głównych zasad, o których warto pamiętać, dzięki którym Wasze zdjęcia będą jeszcze piękniejsze :)

Wskazówki dotyczą każdego rodzaju sesji: portretowej, rodzinnej, ślubnej czy narzeczeńskiej. Jak może niektórzy z Was wiedzą jestem orędowniczką planowania. Planowanie zaoszczędza nam dużo czasu i niepotrzebnego stresu. Więc…jeśli chciałabyś przed sesją skorzystać z usługi kosmetyczki, fryzjera czy wizażystki, po ustaleniu daty sesji umów się na wizytę :)

Po drugie zastanów się jaki jest Twój pomysł na sesję zdjęciową w plenerze czy wolisz sesję w stylu miejskim czy na łonie natury. Od stylu sesji będzie zależało dobranie stroju czy makijażu. Do sesji naturalnych w Warszawie polecam parki. Klasyczne portrety na łonie przyrody są ponadczasowe.

Sesje miejskie mają w sobie więcej „pazura”. Mogę zaproponować Wam kilka sprawdzonych miejsc do zdjęć lub możemy udać się na spontaniczny spacer ulicami Warszawy.

Kiedy już wyobrazicie sobie jaki charakter będą miały Wasze zdjęcia czas przygotować strój.

Moja rada to wybór stroju ponadczasowego. Do sesji na łonie przyrody najlepiej dobrać kolory stonowane, odcienie szarości, ecru, beże, tzw. kolory ziemi. Do sesji w stylu miejskim dobrze sprawdzają się bardziej zdecydowane kolory: czerń, biel, czerwień. Aby stroje kilku osób biorących w sesji były spójne dobieramy trzy główne kolory. Unikajmy koszulek z dużymi, krzykliwymi napisami, kolorów „dyskotekowych”. Na sesji naturalnej fajnie sprawdzają się dodatki typu kapelusze, duże chusty czy apaszki. Oprócz krzykliwych wzorów, napisów, nadruków szerokich bohaterami bajek itd. unikajmy za szerokich ubrań. Np. sukienek szerokich w pasie, które nie podkreślają talii. Najlepiej wybrać ubranie, które przylega do ciała.

Dzień przed sesją przygotujcie ubrania i dodatki, tak, żeby w ostatniej chwili nie szukać w szafie bluzki, o której „myślałam, że będzie się dobrze nadawała” :) Przypuśćmy, że po godzinie szukania, wyrzuceniu wszystkich rzeczy z szafy znajdziecie bluzkę, to założę się o milion dolarów, że będzie ona na 99% a) za mała b) za duża c) z wielką plamą.

Przygotowanie stroju dzień wcześniej to super opcja ;)

Jeśli masz umówioną wizytę dzień przed sesją odwiedź kosmetyczkę. Możesz sama wykonać w domu zabiegi upiększające, nałóż maseczkę nawilżającą, weź odprężająca kąpiel. Koniecznie idź wcześnie spać :)

W dniu sesji wstań odpowiednio wcześniej, żeby zdążyć z fryzurą, strojem, dojazdem na miejsce.

Zabierz dobry humor na zdjęcia :)Jeśli macie szczegółowe pytania, pamiętajcie, że zawsze służę Wam pomocą w doborze miejsca czy stroju do sesji :)

#artystycznafotografiaślubna #zdjęciarodzinnewarszawa #cennikfotografwarszawa #fajnefotywarszawa #plenerwarszawa #plener #jakprzygotowaćsiędosesji #sesjazdjęciowa #przygotowaniasesjazdjęciowa #zaplanujsesjęzdjęciową #fotografzwarszawy #jakwybracfotografa #nastrojowafotografiaslubna #fotografnasesjęwarszawa #sesjazdjęciowaporady

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page