top of page
Szukaj

Jak robić lepsze zdjęcia dzieciom?


Fajne zdjęcia dzieci to oczywiście super pamiątka dla rodziców, dla dzieci, kiedy dorosną, piękny prezent, który zawsze ucieszy dziadków.

Moja przygoda z fotografią dzieci rozpoczęła się od zdjęć własnej córki, wykonałam ich setki a raczej tysiące. Chciałabym powiedzieć Wam o kilku elementach, które sprawią, że Wasze zdjęcia będa jeszcze fajniejsze.

Zaczynamy :)

Czas i światło, dwie sprawy łączą się ze sobą, ponieważ każda pora dnia to inne świało. Dla fotografa światło tak na prawdę najważniejsza rzecz, dla fotografującej mamy obserwacja warunków oświetleniowych to pewnie coś nowego. Najfajniejsza pora na zdjęcia na zdjęcia to tzw. złota godzina.

O złotej godzinie napiszę może innym razem, w skrócie to czas około godzinę po wschodzie słońca i około godzinę przed zachodem. Wracając do fotografii naszych pociech, spróbujcie wybrać się parku na godzinę przez zachodem słońca i zobaczyć jak inne będą Wasze zdjęcia od tych wykonanych w samo południe.

Fotografowanie to nie tylko naciśniecie przycisku uwalniającego migawkę. To przede wszystkim wykonanie pracy przed cykaniem:) Pomyśl o tle, pomyśl o stroju. To jaki bedzie ostateczny odbiór fotografii zależy także od kolorów w jakie będzie ubrane dziecko.

Na koniec jeszcze jedna ogólna rada. Zdjęcia trzeba wykonywać szybko, masz tylko kilka minut, dzieci o ile nie spią baaardzo szybko niecierpliwą się i denerwują tym, że mama trzyma aparat zamiast zajmować się na przykład wspólnym rysowaniem.

Więcej o stroju do zdjęć pisałam we wpisie:

https://www.hoga-studio.pl/single-post/2017/11/19/Jak-przygotowa%C4%87-si%C4%99-do-sesji

Życzę wielu udanych ujęć!

fotografia dziecięca hoga studio

#jaarobićzdjęciadzieciom #jakrobiclepszezdjęciaswoimdzieciom #warszawasesjafotograf #warszawafotografcena #pięknezdjęcia #fotografrodzinnywarszawa #fotografiarodzinnamińskmazowiecki #jakrobrzewyjśćnazdjęciu

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page